AFYON’U DÜNYAYA AÇAN KAPI: EFESUS STONE

Efesus Stone, 1943’ten günümüze kendi ocaklarında imal ettiği mermer ve doğal taşları ile sektörün öncü firmalarından biridir. Bunun yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden doğal taş ithalatı yapan Efesus Stone, tasarımlara farklı alternatifler sunmaktadır.

AFYON’U DÜNYAYA AÇAN KAPI: EFESUS STONE
AFYON’U DÜNYAYA AÇAN KAPI: EFESUS STONE

Reisoğlu Mermer, 1943’ten bugüne doğal taş üretiminde Türkiye’nin öncü firmalarından biridir. Mermer, traverten, granit, oniks, limra, andezit ve bazalt üretimi yapan firmamız aynı zamanda ocak işletmeciliği, imalatı, ihracatı ve ithalatı gibi birçok alanda da hizmet sunmaktadır.

Efesus Stone, 1943’ten günümüze kendi ocaklarında imal ettiği mermer ve doğal taşları ile sektörün öncü firmalarından biridir. Bunun yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden doğal taş ithalatı yapan Efesus Stone, tasarımlara farklı alternatifler sunmaktadır. Efesus Stone ocaklarının üretim kapasitesi 80.000m³’den fazla olup; kendisine ait 3 fabrikadan yıllık ortalama 1.250.000 m² ürün elde etmektedir.
Koleksiyonundaki doğal taşlar; özgün renk, desen ve çeşitleri ile inşaat sektörünün, mimarların ve tasarımcıların taleplerine etkin bir şekilde cevap vermektedir. Efesus Stone; dünyanın dört bir tarafına gönderdiği doğal taşları ile birçok projeye imza atmıştır. Libya, Bulgaristan, Katar ve İngiltere gibi ülkelerdeki çalışmaları ile ses getiren firma, hala birçok önemli projeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Mermer, günümüzde sadece bir yapı malzemesi olarak görülmemektedir. Aksesuar ve dekorasyon alanında da birçok mimarın tercihi haline gelmiştir. Efesus Stone, üretim tesisinde kullandığı teknolojiler ile mermeri hayatımızın birçok alanına entegre ederek aksesuar ve dekorasyon alanında da eşsiz ürün çeşitliliğine sahiptir.

Geçmişten bugüne inşa edilmiş birçok eserde karşımıza çıkan mermer dünyanın en eski yapı malzemesi olarak görülmektedir. Antik tapınaklar, saraylar, açık hava tiyatroları ve heykellerde karşımıza çıkan mermer günümüzde de birçok alanda kullanılarak değerini korumuştur.

Efesus Stone, uluslararası doğal taş sektöründe talep artışı gözlemlenen porselen ve kuvars taşlarını ülkemize getirerek, farklı renk ve desenler ile bu talebe de aktif bir şekilde cevap vermektedir. Talebe göre blok, plaka ve ürün şeklinde hizmet veren Efesus Stone; üretimini ileri teknoloji ve profesyonel çalışma ekibi ile yapmaktadır. Efesus Stone, ürün kataloğundaki çeşitlilik ile müşterilerini memnun etmeye devam etmektedir. Ürünlerinde sürekli yenilik ve gelişimi kendisine prensip edinen Efesus Stone; kurulduğu günden bugüne, dürüst hizmet anlayışı, kaliteli ürün politikası ve tecrübesi ile sektördeki faaliyetlerini sürdürmektedir.